השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  כך תמצאו עורך דין תעבורה

  עורך דין לתעבורה עוסק בתחום חוקי התעבורה, בין היתר מייצג עורך דין לתעבורה חשודים ונאשמים בביצוע עבירות תנועה, מתנהל מול משרד התחבורה בכל הקשור לרשיונות הנהיגה, מייצג בעניינים הקשורים לרישוי הרכב ועוד נושאים הקשורים לתחום התעבורה. הסדרת חוקי התעבורה בישראל מעוגנת בפקודת התעבורה (נוסח

  חדש), תשכ"א – 1961. פקודת התעבורה מגדירה את תחום עבירות התעבורה, רישיונות הנהיגה ורישוי הרכב. לצורך העניין, כל תחום הנושק לתחומים הללו מוסדר בפקודת התעבורה ובתקנות הנגזרות ממנה. עורך דין לתעבורה אמור להיות בקיא בהוראות החוק והתקנות, כך שיוכל לייצג באופן מקצועיי את לקוחותיו. פנו עוד היום אל

  עורך דין תאונות דרכים מומלץ דניאל חי עזרא לקבלת ייעוץ משפטי.

  ייעוץ לפני חקירה

  חשוב לדעת, כי תחום התעבורה מתנהל לפי סדר הדין הפלילי, כך שעל נאשם בביצוע עבירת תעבורה מוחלים הכללים הקבועים בסדר הדין הפלילי.

  כמו עניינים פליליים נוספים, האחריות לחקירת עבירות בחום התעבורה מוטלת על המשטרה. פעמים רבות חקירת המשטרה מתחילה בשטח מול השוטר הנמצא בזירה ולאחר מכן נמשכת – תלוי כמובן בחומרת העבירה – בתחנת המשטרה.

  שלב זה הינו קריטי בניהול התיק כולו. כאשר אדם שאינו מיומן במעמד החקירה במשטרה עומד בפני חקירה, פעמים רבות אי ידיעת החוק, אי הכרת זכויותיו והלחץ בו הוא נמצא מכריעים ומובילים אותו, מבלי משים, לכך שהוא מפליל את עצמו, דבר אשר יקשה מאוד על ההגנה בעת ניהול ההליך בבית המשפט.

  ולכן, כדי להבין טוב יותר את המצב המשפטי בו בנכם נמצאים, רצוי להתייעץ עם עורך דין לתעבורה אשר יידע לתדרך אתכם בנושא. ככל שהעבירה חמורה יותר, כך קיימת חשיבות גבוהה יותר לייעוץ לפני חקירה.

  דרכי פעולה בשלב חקירת המשטרה

  כפי שתואר, במקרים בהם מדובר בעבירת תעבורה חמורה, לא כל שכן כאשר אנו עוסקים בתאונת דרכים עם נפגעים, יגיע למקום התאונה צוות משטרתי אשר יש לו שני תפקידים עיקריים: שמירה על זירת התאונה ובטיחות עוברי הדרך במקום, והתחלת הליך החקירה המשטרתי שמטרתו לקבוע מי אחראי לתאונה.

  הליך החקירה המשטרתי נעשה, בדרך כלל, על ידי בוחן תנועה משטרתי, אשר הוא איש המקצוע בנושא.

  בוחן התנועה יבצע מדידות בזירה, יתשאל עוברי אורח שהיו במקום התאונה (עדים), יחקור את הנהגים המעורבים ואת הנהג.ת החשוד.ה בגרימת התאונה ויאסוף עוד שלל ממצאים אשר יכולים להעיד על הגורם לתאונה.

  ברוב המקרים, בוחן התאונה בזירה יגיע למסקנה מי הוא הנהג.ת החשוד.ה בגרימת התאונה, וזאת על סמך הממצאים שנמצאו בזירה.

  עורך דין לתעבורה המלווה את החקירה מראשיתה, יוכל להתרשם באופן ישיר מהזירה והממצאים שבה, דבר אשר יאפשר לו לייעץ לנהג.ת החשוד.ה כבר בשלבי החקירה הראשוניים, דבר אשר יסייע מאוד בשלבי החקירה המתקדמים יותר ובעיקר יסייע בבניית אסטרטגיית ההגנה בתיק.

  שלב החקירה הינו  מרכזי בהליך המשפטי כולו, ועל בסיסו תחליט המשטרה או הפרקליטות (במקרים חמורים יוצר) האם להגיש כתב אישום כנגד הנהג.ת החשוד.ה.

  מכאן החשיבות שבקבלת ייעוץ עוד בשלבים המוקדמים של החקירה המשטרתית.

  ייצוג מקצועי מאת עורך דין מומחה

  מאמר זה נכתב על ידי עו"ד דניאל חי עזרא. עורך הדין דניאל חי עזרא שירת בעברו כקצין במשטרת ישראל ובין היתר פיקד על בית הסוהר חרמון. במשך שנתיים התמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות דרכים בבית משפט השלום לתעבורה בנצרת.

  * הערה: מאמר זה הינו למטרת מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני עם עורך דין העוסק בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים. בנוסף, אין הדבר מהווה המלצה או תחליף לייעוץ טרם חקירה במשטרה או כל הליך מינהלי או פלילי אחר המתקיים בעניינו של אדם כלשהו.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  דילוג לתוכן