השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  כמה נקודות זה קורס נהיגה מונעת? – עדכון מרץ 2023

  כמה נקודות זה קורס נהיגה מונעת? – עדכון מרץ 2023

  אלפי נהגים – רובם נהגים נורמטיבים ללא עבר תעבורתי – מקבלים במהלך שנה דוחות תנועה ובצידן נקודות בגין העבירה אותה ביצעו. רבים מאלה שואלים את עצמם כמה נקודות זה קורס נהיגה מונעת? – עדכון מרץ 2023.

  לשם דוגמה: על נהג העובר עבירה מתוך העבירות המוגדרות בחוקי התעבורה יוטל קנס ובנוסף יצברו לחובתו נקודות בהתאם לחומרת העבירה. מספר הנקודות לעבירה בודדת הוא מספר זוגי הנע

  במדרג שבין 2-10 בהתאם לחומרת העבירה. הנקודות נספרות ומצטברות בכל עבירה נוספת המיוחסת לאותו נהג.

  נקודות הרשומות לחובתו של הנהג תקפות לשנתיים מיום העבירה, אלא אם צבר 22 נקודות או יותר, אז תוקף הנקודות יוארך לארבע שנים.

  לבירור מספר הנקודות שצברת לחץ כאן

  במאמר זה נתאר את המצב העדכני כיום בכל הקשור לשיטת הניקוד במשרד התחבורה וננסה לענות על השאלה כמה נקודות זה קורס נהיגה מונעת? – עדכון מרץ 2023.

   

  מהי שיטת הניקוד ?

   

   

   

  מהי שיטת הניקוד לעבירות תנועה ומהן מטרותיה?

  שיטת הניקוד היא, בעצם, הדרך של משרד התחבורה לעקוב אחרי נהגים מועדים – כאלה המבצעים עבירות בתדירות גבוהה. כנגד אותם נהגים, המגיעים לרף נקודות מסויים, מפעילה המערכת אמצעי תיקון שחובה עליהם לעבור אחרת תישלל זכותם להחזקת רישיון (פסילת רישיון).

  המטרות המרכזיות של השיטה הינן: הרתעת נהגים מלבצע עבירות תעבורה; איתור וזיהוי עברייני נהיגה מועדים – "מורשעי תעבורה תכופים"; הגנה ושמירה על בטיחותם של משתמשי הדרך; הפעלת "כלי תיקון" מול הנהגים המורשעים בנהיגה בלתי זהירה, זאת כדי לסייע בידם לשפר את נהיגתם ולהבטיח את כשירותם לאחוז בהגה.

  אז כמה נקודות זה קורס נהיגה מונעת? – עדכון מרץ 2023

  אם כן, בהמשך למתואר למעלה, נהג אשר צבר נקודות חובה ידרש לאמצעי התיקון הבאים, זאת לפי מספר הנקודות שעומדות לחובתו: קורס בסיסי/מתקדם לשיפור מיומנויות הנהיגה; פסילת רישיון לתקופה; ביצוע מבחן עיוני או מעשי; בדיקות רפואיות.

  טבלת נקודות מול אמצעי תיקון נדרשים

   

   

  מספר נקודות תקפות אמצעי תיקון נדרש הערות
  12-22 קורס בסיסי בנהיגה נכונה ועמידה בדרישות המבחן של אגף הרישוי אמצעי התיקון כאן יופעל כלפי מי שלחובתו שתי עבירות לפחות.
  24-34 קורס מתקדם בנהיגה נכונה מטעם אגף הרישוי ועמידה במבחן  
  36 נקודות או יותר פסילת רישיון נהיגה לשלושה חודשים. לשם קבלת הרישיון לאחר תקופת השלילה נדרש הנהג לעבור מבחן תיאוריה בהצלחה
  72 נקודות או יותר פסילת רישיון לתשעה חודשים. חידוש הרישיון לאחר הפסילה מחייב מעבר תיאוריה + טסט + עמידה בבדיקות רפואיות של המכון הלאומי לבטיחות בדרכים. אמצעי זה יוטל גם על נהג שצבר 36 נקודות או יותר בפעם השנייה בתוך שש שנים.

   

  דניאל חי עזרא – עורך דין תעבורה

  מאמר זה נכתב על ידי עו"ד דניאל חי עזרא. עורך הדין דניאל חי עזרא שירת בעברו כקצין במשטרת ישראל ובין היתר פיקד על בית הסוהר חרמון. משך שנתיים התמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות דרכים בבית משפט השלום לתעבורה.

  עו"ד דניאל חי עזרא עוסק, בין היתר,  בליווי וייצוג חשודים בביצוע עבירות תעבורה ותאונות דרכים.

  * הערה: מאמר זה הינו למטרת מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני עם עורך דין העוסק בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים. בנוסף, אין הדבר מהווה המלצה או תחליף לייעוץ טרם חקירה במשטרה או כל הליך מינהלי או פלילי אחר המתקיים בעניינו של אדם כלשהו.

   

   

   

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  דילוג לתוכן