השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין לענייני תעבורה באילת

  עורך דין לענייני תעבורה באילת

  כלל החוקים המסדירים את תחום התחבורה והתעבורה בישראל מוגדרים, בעיקר, בפקודת התעבורה ובתקנות התעבורה.

  החוקים הללו מפרטים את סוגי עבירות התעבורה ואת העונשים בצידן. העונשים בגין ביצוע עבירות תעבורה נעים בין קנסות במקרים קלים, דרך שלילת רישיון בעבירות יותר חמורות ועד מאסר מאחורי סורג ובריח בעבירות חמורות במיוחד – לדוגמה, עבירות של נהיגה בפסילה, גרימת חבלות של ממש בדרגה גבוהה לנפגע בתאונת

  דרכים, גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים ועוד.

  עורך דין לענייני תעבורה באילת מתמחה בדיני התעבורה ותאונות הדרכים והשירות המשפטי המוענק על ידו כולל ייצוג חשודים ונאשמים בעבירות תעבורה.

  עורך דין לענייני תעבורה באילת – מהי חקירת משטרה בעבירות תעבורה וכיצד היא מתנהלת?

   

  עורכי דין לענייני תעבורה בראשל"צ

  לפני שנרד לשורש השאלה חשוב להבין, כי התחום המשפטי של דיני התעבורה מתנהל בהתאם לחוק סדר הדין הפלילי. עובדה זאת גורמת לכך שגם נהגים נורמטיבים  בדרך כלל, יכולים להיקלע למצב בו הם נתונים לחקירה משטרתית או כבר נאשמים בביצוע עבירת תעבורה לאחר שהוגש נגדם כתב אישום – כתב אישום יכול להיות

  מוגש במגוון עבירות החל מנהיגה במהירות מופרזת, דרך האשמה בגין גרימת תאונת דרכים עם נפגעים ועד האשמה בגרימת תאונת דרכים קטלנית.

  לאור העובדה שדיני התעבורה מתנהלים לפי סדר הדין הפלילי, גם ניהול חקירת המשטרה בתיק תעבורה מתנהל באופן הדומה לזה המתנהל בתיק פלילי רגיל.

  הסמכות המקומית לחקור עבירת תעבורה

  כאשר עבירת התעבורה בוצעה באזור אילת, למשל, חקירת המשטרה תתנהל על ידי גורמי החקירה באגף התנועה במשטרת אילת. במידה והליך החקירה יסתיים עם המלצות להגיש נגדכם כתב אישום, הרי שכתב האישום יוגש לבית המשפט לתעבורה באילת, בו תאלצו לנהל את ההליך המשפטי.

  באשר לחקירה עצמה. מיד בסמוך לביצוע עבירת תעבורה חמורה תקיים המשטרה, באמצעות חוקרי אגף התנועה,  חקירה, שבסופה יוחלט האם להגיש כתב אישום כנגד חשוד בביצוע העבירה.

  מי שינהל את החקירה יהיה, בדרך כלל, בוחן התנועה שהוא הגורם המשטרתי המקצועי לחקירת עבירות תעבורה.

  בסופה של החקירה יועבר החומר לידי התביעה המשטרתית או לידי הפרקליטות – למשל, בתאונת דרכים קטלנית – עבירת גרימת מוות ברשלנותהפרקליטות היא שתקבע האם יש להגיש כתב אישום כנגד החשוד בגרימת התאונה.

  ההחלטה האם להגיש כתב אישום תתבסס על חומר הראיות בתיק ועל פוטנציאל ההרשעה של הנאשם בבית המשפט.

  בעניין זה חשוב להדגיש, כי בית המשפט ירשיע נהג בגרימת תאונת דרכים רק כאשר אשמתו של הנאשם תוכח ברף של למעלה מספק סביר – הווה אומר רמת וודאות של יותר מ-90% הרשעה. במידה והתביעה תגיע למסקנה שאינה יכולה להוכיח ברמת הוודאות הזאת את אשמתו של הנהג, בדרך כלל לא יוגש כתב אישום.

  מכאן החשיבות הרבה של קבלת ליווי משפטי מן הרגע הראשון, שלב שבו עוד ניתן להשפיע בשאלה האם ניתן להימנע מהגשת כתב אישום.

  חשוב לציין, כי העובדה שחקירת המשטרה מתנהלת לפי סדר הדין הפלילי משפיעה מאוד על כלל הנחקרים ובעיקר על נהגים נורמטיביים – שומרי חוק – שאינם מורגלים בסיטואציה הפלילית ונמצאים בלחץ מאוד גדול בעת החקירה במשטרה.

   

  דניאל חי עזרא – עורך דין לענייני תעבורה באילת

   

  מאמר זה נכתב על ידי עו"ד דניאל חי עזרא. עורך הדין דניאל חי עזרא שירת בעברו כקצין במשטרת ישראל ובין היתר פיקד על בית הסוהר חרמון. משך שנתיים התמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות דרכים בבית משפט השלום לתעבורה.

  עו"ד דניאל חי עזרא עוסק, בין היתר,  בליווי וייצוג חשודים בביצוע עבירות תעבורה ותאונות דרכים.

  * הערה: מאמר זה הינו למטרת מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני עם עורך דין העוסק בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים. בנוסף, אין הדבר מהווה המלצה או תחליף לייעוץ טרם חקירה במשטרה או כל הליך מינהלי או פלילי אחר המתקיים בעניינו של אדם כלשהו.

   

   

   

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  דילוג לתוכן