השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין לענייני תעבורה בראשון לציון

  עורך דין לענייני תעבורה בראשון לציון

  חוקי התעבורה הם אלה המסדירים את התחום החוקי בענייני תחבורה בישראל.

  חוקים אלה, בין היתר, את סוגי העבירות והעונשים בצידן. מדרג העונשים בעבירות תעבורה מתחיל בקנסות במקרים קלים, דרך שלילת רישיון בעבירות יותר חמורות ויכול אף להסתיים במאסר מאחורי סורג ובריח בעבירות חמורות במיוחד – לדוגמה, עבירה של גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים.

  עורך דין לענייני תעבורה בראשון לציון עוסק בדיני תעבורה ותאונות הדרכים ומעניק שירות משפטי הכולל ייצוג חשודים ונאשמים בביצוע עבירות תעבורה.

  עורך דין לענייני תעבורה בראשון לציון – ייצוג בחקירת משטרה

  תחום משפט דיני התעבורה מתנהל בהתאם לחוק סדר הדין הפלילי. עובדה זאת מובילה לכך שלא מעט נהגים נורמטיבים יכולים להיקלע למצב בו הם עומדים תחת חקירה משטרתית או כבר נאשמים בביצוע עבירת תעבורה לאחר שהוגש נגדם כתב אישום בגין ביצוע עבירת תעבורה חמורה (כתב אישום יכול להיות מוגש במגוון עבירות

  החל מנהיגה במהירות מופרזת, דרך האשמה בגין גרימת תאונת דרכים עם נפגעים ועד האשמה בגרימת תאונת דרכים קטלנית).

  אם כן, לאור כך שדיני התעבורה מתנהלים לפי סדר הדין הפלילי, חקירת המשטרה, אף היא, תתנהל באופן הדומה לזה המתנהל בתיק פלילי רגיל.

  יש להבין, כי כאשר עבירת התעבורה בוצעה באזור ראשון לציון חקירת המשטרה תתנהל על ידי גורמי החקירה באגף התנועה במשטרת ראשון לציון. במידה והליך החקירה יסתיים עם המלצות להגיש נגדכם כתב אישום, הרי שכתב האישום יוגש לבית המשפט לתעבורה בראשון לציון, וזאת מבלי קשר למקום מגוריו של הנהג החשוד.

   

  איך מתנהלת חקירת משטרה בעבירות תעבורה?

   

   

  מיד בסמוך לביצוע עבירת תעבורה חמורה תקיים המשטרה, שבסופה יוחלט האם להגיש כתב אישום כנגד חשוד בביצוע העבירה.

  הגורם שינהל את החקירה יהיה,  בדרך כלל, בוחן התנועה שהוא הגורם המשטרתי המקצועי לחקירת עבירות תעבורה.

  בסוף החקירה יועבר החומר לידי התביעה המשטרתית או לידי הפרקליטות בתיקים חמורים במיוחד – למשל, בתאונת דרכים קטלנית – עבירת גרימת מוות ברשלנות – הפרקליטות היא שתקבע האם יש להגיש כתב אישום כנגד החשוד בגרימת התאונה.

  ההחלטה האם להגיש כתב אישום תתקבל על בסיס חומר הראיות בתיק ופוטנציאל ההרשעה המשפט.

  חשוב להדגיש, שהרשעת נאשם בגרימת תאונת דרכים בבית משפט תהיה רק כאשר התביעה תצליח להוכיח מעל לכל ספק את אשמתו של הנאשם לגרימת התאונה. במידה ואין ביכולתה של התביעה להוכיח זאת הנאשם יזוכה. זהו שיקול מרכזי אותו עושה התביעה בבואה להחליט האם להגיש כתב אישום.

  מכאן שישנה חשיבות רבה לקבל ליווי משפטי מן הרגע הראשון, שלב שבו עוד ניתן להשפיע בשאלה האם ניתן להימנע מהגשת כתב אישום.

  לסיום. העובדה שחקירת המשטרה מתנהלת לפי סדר הדין הפלילי משפיעה מאוד על כלל הנחקרים ובדגש על נהגים נורמטיביים – שומרי חוק – שאינם מורגלים בסיטואציה הפלילית.

   

  דניאל חי עזרא – עורך דין לענייני תעבורה בראשון לציון

  מאמר זה נכתב על ידי עו"ד דניאל חי עזרא. עורך הדין דניאל חי עזרא שירת בעברו כקצין במשטרת ישראל ובין היתר פיקד על בית הסוהר חרמון. משך שנתיים התמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות דרכים בבית משפט השלום לתעבורה.

  עו"ד דניאל חי עזרא עוסק, בין היתר,  בליווי וייצוג חשודים בביצוע עבירות תעבורה ותאונות דרכים.

  * הערה: מאמר זה הינו למטרת מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני עם עורך דין העוסק בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים. בנוסף, אין הדבר מהווה המלצה או תחליף לייעוץ טרם חקירה במשטרה או כל הליך מינהלי או פלילי אחר המתקיים בעניינו של אדם כלשהו.

   

   

   

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  דילוג לתוכן