השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין לתעבורה בראשון לציון

  עורך דין לתעבורה בראשון לציון

  לא פעם נשאלת השאלה מיהו עורך הדין הנכון לייצוג בתיקי תחבורה ותאונות דרכים. כידוע, תחום המשפט מחולק לתתי נושאים החל מהמשפט האזרחי וכלה במשפט הפלילי. עורכי הדין שתחום עיסוקם הינו עבירות תעבורה ותאונות דרכים הינם אלה המתמחים בדיני תעבורה. למשל, בעבירות תעבורה אשר בוצעו באזור ראשון לציון

  וההליך החקירתי והמשפטי מתקיימים בתחנות המשטרה בראשון לציון ובבית המשפט השלום לתעבורה בראשון לציון, רצוי לקבל ייצוג של עורך דין לתעבורה בראשון לציון.

  נקודה שצריך להכיר בכל הקשור לדיני התעבורה היא שההליכים המתקיימים בתחום עבירות התעבורה בישראל מתנהלים על פי סדר הדין הפלילי. מכאן, שחשוד בביצוע עבירות תעבורה חמורות ייחקר בחקירה משטרתית דומה לחקירה המתנהלת מול חשוד בביצוע עבירה פלילית, כגון: עבירות גניבה, מרמה, אלימות וכו'.

  בנוסף, ההליך המשפטי המתנהל בחשד לביצוע עבירת תעבורה יתנהל בבית המשפט באזור בו נעברה העבירה. לדוגמה, אם מדובר בחשוד המתגורר בחיפה אבל הוא חשוד בביצוע עבירת תעבורה באזור ראשון לציון, עבירת התעבורה תיחקר על ידי חוקרי המשטרה בראשון לציון וכתב האישום יוגש לבית המשפט השלום לתעבורה

  בראשון לציון.

  דניאל חי עזרא, כותב המאמר, הינו עורך דין לתעבורה בראשון לציון דניאל חי עזרא, בעברו קצין משטרה ומפקד בית הסוהר השיקומי חרמון. את הכשרתו המשפטית עשה עורך הדין דניאל חי עזרא בבית המשפט השלום לתעבורה.

   

  עורך דין לתעבורה בראשון לציון – ניהול תיק התעבורה מול הגורמים השונים

   

  עורך דין לתעבורה בראשון לציון

   

  מהטעמים שיפורטו, נודעת חשיבות רבה לייצוג חשוד בביצוע עבירת תעבורה חמורה כדוגמת תאונת דרכים ברמת חבלות של ממש או בכל עבירת תעבורה חמורה אחרת.

  חשיבות הייצוג כבר בשלב הראשון נובעת מהעובדה שחקירת המשטרה בנושא מתחילה מיד עם היוודע דבר ביצוע העבירה – במקרה המתואר כאן תאונת דרכים תוך גרימת פציעות ברמת חבלות של ממש.

  אם כן, בשלב החקירה הראשוני המשטרה אוספת ממצאים מזירת התאונה, מתשאלת עדים וחו'קרת את החשוד בגרימתה.

  הממצאים הללו משפיעים במידה ניכרת על ההחלטה הסופית האם להגיש כתב אישום כנגד החשוד בגרימת התאונה.

  בשלב הזה, עורך דין לתעבורה בראשון לציון, המייצג את החשוד בגרימת התאונה ייעץ לו כיצד להתנהל בחקירת המשטרה, ינתח את הממצאים וחומר הראיות שנמצאו בזירה ויעמוד בקשר עם חוקרי המשטרה זאת בניסיון לשכנע שאין להגיש כתב אישום בתיק.

   

  דוגמה לחקירת משטרה ולהחלטה האם להגיש כתב אישום

   

  עולם תאונות הדרכים מתחלק ל -3 קבוצות משנה: תאונת דרכים נזק בלבד; תאונת דרכים עם נפגעים ברמות פציעה שונות; תאונת דרכים קטלנית – תאונה בה ישנם הרוגים כתוצאה מהתאונה.

  בתאונת דרכים בה נגרם נזק בלבד, בד"כ המשטרה לא תגיע לזירת התאונה אלא רק  אם קיים חשש שהתאונה אירעה כתוצאה מעבירת תעבורה חמורה – נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סם מסוכן, נהיגה בזמן שהנהג אינו מורשה לנהוג ברכב וכו'.

  בדרך כלל, הטיפול בתאונות דרכים מסוג נזק בלבד ייעשה על ידי חברות הביטוח בלבד.

  תאונת דרכים עם נפגעים מוגדרת כתאונת דרכים שאירעה עקב עבירת תעבורה כתוצאה ממנה נפגע אדם, למשל תאונת דרכים בה נפגע אדם פציעות של ממש.

  כאן, בשונה מתאונת דרכים מסוג נזק בלבד, יגיעו שוטרים לזירת התאונה מיד עם הידיעה על כך שמדובר בתאונת דרכים עם נפגעים.

  חקירת המשטרה תחל מיד עם הגעת השוטרים למקום התאונה – השוטרים ירשמו דוחות פעולה וימתינו לבוחן התנועה המשטרתית, שהוא הסמכות לקיים את החקירה בזירת התאונה.

  חקירת בוחן המשטרה בזירה תתמקד במספר רבדים: בחינה ראשונית לכלי הרכב המעורבים בתאונה, חקירת הממצאים שנמצאו בזירה, תשאול עדים אם ישנם כאלה בשטח, שחזור התאונה מול הנהג החשוד בגרימתה ועוד. מטרת עבודת הבוחן הינה קביעת הנסיבות שהובילו לגרימת התאונה.

  בוחן התנועה רשאי אף לפסול את רשיון הנהיגה של הנהג החשוד ולזמנו לשימוע בפני קצין משטרה, אם הוא חושב שהתאונה אירעה בשל עבירה שעבר הנהג – לדוגמה, בתאונה בה נחבל אדם או ניזוק רכוש רשאי קצין משטרה לשלול רישיון לתקופה של 60 ימים.

  בסיום עבודת הבוחן יועבר תיק החקירה לממונה על יחידת חקירות תאונות דרכים בצירוף סיכום תיק החקירה.

  השלב הבא הינו העברת תיק החקירה ליחידת התביעות לצורך החלטה האם להגיש כתב אישום נגד החשוד בגרימת התאונה.

  חקירת תאונת דרכים קטלנית בה נהרג אדם אחד או יותר תתנהל באופן דומה לחקירת תאונת דרכים עם חבלות של ממש, אך תיק הההחלטה בתאונת דרכים קטלנית האם להגיש כתב אישום נתונה לפרקליטות המטפלת בתיקי תעבורה חמורים.

   

  מה רצוי לעשות אם הוגש נגדך כתב אישום בגין גרימת תאונת הדרכים?

   

  בהחלטה להגיש נגדך כתב אישום בגין גרימת תאונת הדרכים המשטרה טוענת כי יש די ראיות להביא להרשעתך בגרימת התאונה.

  מומלץ לפנות לעורך דין לתעבורה ותאונות דרכים, שייצג אותך בהליך המשפטי בבית המשפט. עורך הדין ילמד את חומר החקירה בתיק ויגבש את אסטרטגיית ההגנה לצורך ניהול התיק בבית המשפט.

  בנוסף, עורך הדין יבחן את הראיות הקיימות בחומר החקירה, ינסה לאתר כשלים בעבודת חוקרי המשטרה ויבחן האם נחוצה חוות דעת מנוגדת מטעם ההגנה במידה והתיק אכן יתנהל בבית המשפט.

  מאמר זה נכתב על ידי עו"ד דניאל חי עזרא שאת התמחותו המשפטית עשה בבית המשפט השלום לתעבורה. במסגרת התמחותו עסק עו"ד דניאל חי עזרא בתחום דיני התעבורה בכלל ותאונות הדרכים בפרט.

  * הערה: מאמר זה הינו למטרת מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני עם עורך דין תחבורה, העוסק בתחום דיני התעבורה. בנוסף, אין הדבר מהווה המלצה או תחליף לייעוץ טרם חקירה במשטרה או כל הליך מינהלי או פלילי אחר המתקיים בעניין.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  דילוג לתוכן