השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין לתעבורה בראשל"צ

  עורך דין לתעבורה בראשל"צ

  עולם המשפט בישראל מחולק למספר רב של ענפים, כאשר שני הענפים המרכזיים הינם – הדין הפלילי והדין האזרחי. עורכי הדין העוסקים בייצוג חשודים ונאשמים בביצוע עבירות תעבורה הם אלה שתחום מומחיותם בדיני התעבורה ותאונות הדרכים.

  עורך דין לתעבורה בראשל"צ עוסק, למשל, בייצוג חשודים ונאשמים אשר ההליך המשטרתי או המשפטי מולם מתקיים בתחנות המשטרה או בבית המשפט השלום לתעבורה בראשל"צ.

  חשוב להכיר, שבכל מה שקשור לעבירות בתחום דיני התעבורה, ההתנהלות המשטרתית מתקיימת בהתאם לסדר הדין הפלילי. הווה אומר, שחקירת משטרה כנגד חשוד בביצוע עבירת תעבורה חמורה דומות לאלה הנערכות בעבירות פליליות אחרות, כגון: עבירות בתחום הגניבה, עבירות אלימות, הונאה ועוד.

  נקודה נוספת שצריך לתת עליה את הדעת וגם היא קשורה לעובדה שההליכים לפי דיני התעבורה מתנהלים בהתאם לסדר הדין הפלילי, היא הסמכות לחקור את העבירה וחשוב מזה עניין הסמכות המקומית באשר לניהול התיק בבית המשפט. בנוגע לכך, עבירת תעבורה תיחקר בתחום תחנת המשטרה בה בוצעה העבירה, ללא קשר

  למקום מגוריו של הנהג החשוד. דוגמה לכך ניתן לקבל במקרה בו תושב אילת מבצע עבירת תעבורה באזור ראשל"צ – חקירת המשטרה בעניין תנוהל על ידי משטרת ראשל"צ ולא אילת. אותו כלל חל גם על ניהול ההליך בבית משפט – המשפט יתנהל באזור בו בוצעה העבירה ולא באזור מגוריו של הנאשם. אם נחזור לדוגמה שהבאנו

  למעלה בנוגע לחקירת המשטרה, גם כאן עבירה שבוצעה באזור ראשל"צ והוחלט להגי כתב אישום לבית המשפט, כתב האישום יוגש לבית המשפט השלום לתעבורה בראשל"צ.

  עורך הדין דניאל חי עזרא הינו עורך דין לתעבורה בראשל"צ. בעברו כיהן עו"ד עזרא כקצין משטרה ומפקד בית הסוהר השיקומי חרמון. את הכשרתו המשפטית עשה בבית המשפט השלום לתעבורה.

   

  עורך דין לתעבורה בראשל"צ – מהו ייצוג משפטי בעבירות תעבורה?

   

  עורך דין לתעבורה בראשל"צ

   

  ישנה חשיבות רבה לייצוג אדם הנחשד עבירת תעבורה חמורה החל למן השלב הראשון של חקירת המשטרה. משנה תוקף מקבל עניין זה כאשר עוסקים בחשד בגין גרימת תאונת דרכים, כדוגמת תאונת דרכים ברמת חבלות של ממש.

  החשיבות לכך נובעת מן העובדה שחקירת המשטרה בנושא תתחיל מיד כאשר יוודע למשטרה על תאונת הדרכים.

  בשלב החקירה הראשוני תאסוף המשטרה ממצאים מזירת התאונה, תתשאל עדים ותחקור את החשוד בגרימת התאונה.

  לממצאים הללו חשיבות רבה בהחלטת המשטרה האם להגיש כתב אישום נגד חשוד בגרימת התאונה.

  תפקידו של עורך דין לתעבורה בראשל"צ, המייצג את החשוד בגרימת התאונה, לייעץ כיצד להתנהל בחקירת המשטרה, תוך שהוא מנתח את חומר הראיות שנמצא בזירה והכל כדי לשכנע את הגורמים המחליטים שאין די ראיות להגשת כתב אישום כנגד החשוד.

  כיצד מחליטה המשטרה האם להגיש כתב אישום?

  לפני שנרד לשורש העניין נציין, כי עולם תאונות הדרכים מתחלק ל -3 קבוצות משנה: תאונת דרכים נזק בלבד; תאונת דרכים עם נפגעים ברמות פציעה שונות; תאונת דרכים קטלנית – תאונה בה ישנם הרוגים כתוצאה מהתאונה.

  בתאונת דרכים בה נגרם נזק בלבד המשטרה אינה צד בעניין אלא במקרים חריגים בהם עולה חשש שהתאונה אירעה כתוצאה מעבירת חמורה, כגון: נהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת סם מסוכן או נהיגה בפסילה וכו'.

  בתאונת דרכים עם נפגעים, תאונה המוגדרת כתאונה שאירעה עקב עבירת תעבורה כתוצאה ממנה נפגע אדם – לדוגמה תאונת דרכים בה נפגע אדם פציעות של ממש.

  במקרה כזה יגיעו שוטרים לזירת התאונה מיד עם הידיעה שמדובר בתאונת דרכים עם נפגעים.

  בשלב הזה תחל, בעצם, חקירת המשטרה – השוטרים ירשמו דוחות פעולה ובוחן התנועה המשטרתית, שהוא הסמכות לקיים את החקירה בזירת התאונה, יבצע את פעולות החקירה בזירה.

  חקירת בוחן המשטרה בזירה תתמקד בבחינה ראשונית לכלי הרכב המעורבים בתאונה, חקירת הממצאים שנמצאו בזירה, תשאול עדים, שחזור התאונה מול הנהג החשוד בגרימתה ועוד. מטרת עבודת הבוחן הינה קביעת הנסיבות שהובילו לגרימת התאונה.

  לבוחן התנועה סמכות לפסול את רשיון הנהיגה של הנהג החשוד, ולזמנו לשימוע בפני קצין משטרה, אם הוא חושב שהתאונה אירעה בשל עבירה שעבר הנהג – לדוגמה, בתאונה בה נחבל אדם או ניזוק רכוש רשאי קצין משטרה לשלול רישיון לתקופה של 60 ימים.

  בסיום עבודת הבוחן יועבר תיק החקירה לממונה על יחידת חקירות תאונות דרכים לצורך סיכומו.

  בשלב הבא יועבר תיק החקירה ליחידת התביעות המשטרתית – או לפרקליטות המדינה במקרה של עבירת תעבורה חמורה, כגון תאונת דרכים קטלנית –  לצורך החלטה האם להגיש כתב אישום נגד החשוד בגרימת התאונה.

  חקירת תאונת דרכים קטלנית בה נהרג אדם אחד או יותר תתנהל באופן דומה לחקירת תאונת דרכים עם חבלות של ממש, אך תיק הההחלטה בתאונת דרכים קטלנית האם להגיש כתב אישום נתונה, כאמור, לפרקליטות.

   

  הוגש נגדי כתב אישום בגין ביצוע עבירת תעבורה, מה עלי לעשות?

   

  חשוב שתדע, שבהחלטה להגיש נגדך כתב אישום בגין גרימת תאונת הדרכים המשטרה טוענת, בעצם, כי יש בידיה די ראיות להביא להרשעתך בבית המשפט.

  מומלץ, אם כן, לפנות לעורך דין לתעבורה ותאונות דרכים, שייצג אותך בהליך המשפטי בבית המשפט. עורך הדין ילמד את חומר החקירה בתיק ויגבש את אסטרטגיית ההגנה לצורך ניהול התיק בבית המשפט.

  מאמר זה נכתב על ידי עו"ד דניאל חי עזרא שאת התמחותו המשפטית עשה בבית המשפט השלום לתעבורה. במסגרת התמחותו עסק עו"ד דניאל חי עזרא בתחום דיני התעבורה בכלל ותאונות הדרכים בפרט.

  * הערה: מאמר זה הינו למטרת מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני עם עורך דין תחבורה, העוסק בתחום דיני התעבורה. בנוסף, אין הדבר מהווה המלצה או תחליף לייעוץ טרם חקירה במשטרה או כל הליך מינהלי או פלילי אחר המתקיים בעניין.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  תאונת דרכים – נזק בלבד

   

   

   

   

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  דילוג לתוכן