השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין תעבורה בטבעון

  עו"ד תעבורה בטבעון

  עורך דין תעבורה בטבעון מתמחה בתחום בדיני התעבורה. דיני התעבורה בחוק הישראלי מבוססים על פקודת התעבורה ותקנות התעבורה. עבירות התעבורה והעונשים בגינן מוגדרים בפרק השביעי של פקודת התעבורה, הקובע עונשי קנס ואף מאסר בגין ביצוע עבירות תעבורה חמורות.

  חשוב לדעת, כי תחום התעבורה מתנהל לפי סדר הדין הפלילי, כך שעל נאשם בביצוע עבירת תעבורה מוחלים הכללים הקבועים בסדר הדין הפלילי.

  עורך דין תעבורה בטבעון – מהם ההליכים המתקיימים נגד חשוד בעבירת תעבורה?

  כפי שצויין בפתיח, חוקי התעבורה בישראל מגדירים את העבירות בגינן יחלו הליכים כנגד חשודים בביצוען.

  ספר החוקים הישראלי מגדיר מתחם רחב מאוד של עונשים לאלה המורשעים בביצוע עבירות תעבורה – החל מקנסות, מקום בו מדובר ברף תחתון של העבירות, ועד עונשי מאסר בפועל במקרים של עבירות חמורות (למשל, הרשעה בגרימת תאונה קטלנית, נהיגה בפסילה ועוד).

  חקירת חשוד בביצוע עבירות תעבורה מתבצע באופן שבו מבצעת המשטרה חקירות פליליות אחרות, כאשר המטרה המשותפת הינה לבחון האם קיימת תשתית ראייתית להגשת כתב אישום.

  לאחר סיום החקירה, יועבר חומר החקירה ,הכולל את כלל הממצאים שנאספו – ממצאים מזירת התאונה, עדויות עדים לעבירה, חקירת החשוד – לידי התביעה המשטרתית או הפרקליטות (כאשר מדובר בעבירות חמורות) כדי להחליט האם להגיש כתב אישום כנגד החשוד.

  במידה ואכן תחליט התביעה – משטרה או פרקליטות – להגיש כתב אישום, התיק יועבר לבית המשפט שם יתנהל ההליך המשפטי כולו.

  שלבי ההליך המשפטי

  השלב הראשון בהליך המשפטי הינו ההקראה. בשלב זה, כשמו כן הוא, יוקרא כתב האישום לנאשם (כבר לא חשוד) והוא יצטרך לאשר שהוא מבין את ההאשמות נגדו.

  בשלב הזה הנאשם יכול להחליט על אחת מהאפשרויות הבאות: להודות בעובדות כתב האישום, אז יעבור ההליך המשפטי לשלב גזר הדין בו יגזר דינו של הנאשם; לכפור בעובדות כתב האישום, אז יקבע מועד אחד או יותר לדיוני הוכחות, שלב שבו תנסה התביעה, בעזרת הראיות שנאספו, להוכיח את אשמתו של הנאשם כדי להביא להרשעתו; נאשם יכול גם להחליט להודות בחלק מעובדות המצויינות בכתב האישום, כך שלגבי העובדות שלא הודה בהן יתקיים הליך הוכחות רגיל.

  בסופו של דבר, באם הנאשם לא הודה בעובדות כתב האישום, בית המשפט יכריע על סמך הממצאים שבפניו האם הנאשם אשם או זכאי.

  חשוב לומר, כי כדי להרשיע נאשם בהליך פלילי נדרשת רמת הוכחה של מעבר לספק סביר (מעל 90% הוכחה).

  עורך דין תעבורה בטבעון אמור להיות בקיא בהוראות החוק ובתקנות, כך שיוכל לייצג באופן מקצועיי את לקוחותיו בהליך המתקיים מולם. למידע נוסף בנושא ביטול פסילה מנהלית צרו קשר.

  ייצוג מקצועי

  מאמר זה נכתב על ידי עו"ד דניאל חי עזרא. עורך הדין דניאל חי עזרא שירת בעברו כקצין במשטרת ישראל ובין היתר פיקד על בית הסוהר חרמון. משך שנתיים התמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות דרכים בבית משפט השלום לתעבורה בנצרת.

  * הערה: מאמר זה הינו למטרת מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני עם עורך דין העוסק בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים. בנוסף, אין הדבר מהווה המלצה או תחליף לייעוץ טרם חקירה במשטרה או כל הליך מינהלי או פלילי אחר המתקיים בעניינו של אדם כלשהו.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  דילוג לתוכן