השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עורך דין תעבורה בתל אביב

  עו"ד תעבורה בתל אביב

  עו"ד לתעבורה בתל אביב הינו עורך דין אשר תחום התמחותו העיקרי בחוקי תעבורה. חוקי התעבורה בישראל מוגדרים בפקודת התעבורה (נוסח חדש), תשכ"א – 1961, ובתקנות התעבורה הנגזרות ממנה. חוקי התעבורה מסדירים את כלל העניינים הקשורים בתחום התעבורה וכוללים, בין היתר, את הסדרת נושא רישיונות הנהיגה, רשיונות הרכב, חוקים המגדירים את סוגי העבירות בגינן ינקטו צעדים כנגד עוברי חוקי – נאשמים בביצוע עבירות תעבורה.

  עורך דין תעבורה בתל אביב – ייצוג בהליכים המשפטיים

  נקודה שחשוב לדעת בכל הקשור להליכי החקירה והמשפט לפי חוקי התעבורה היא, שתחום התעבורה מתנהל לפי סדר הדין הפלילי, כך שעל נאשם בביצוע עבירת תעבורה מוחלים הכללים הקבועים בסדר הדין הפלילי – ההליכים המתקיימים בתיקי תעבורה דומים לאלה המתקיימים בתיקים פליליים אחרים.

  כפי שצויין למעלה, חוקי התעבורה בישראל מגדירים את העבירות בגינן יפתחו הליכים כנגד נאשמים בביצוען. ספר החוקים בישראל מגדיר מתחם רחב מאוד של עונשים לאלה המורשעים בביצוע עבירות תעבורה – החל מקנסות, מקום בו מדובר ברף תחתון של העבירות, ועד עונשי מאסר בפועל במקרים של עבירות חמורות (למשל, הרשעה בגרימת תאונה קטלנית, נהיגה בפסילה ועוד).

  עורך דין תעבורה בתל אביב אמור להיות בקיא בהוראות החוק ובתקנות, כך שיוכל לייצג באופן מקצועיי את לקוחותיו בהליך המתקיים מולם.

  פירוט ההליכים המתקיימים מול חשוד בביצוע עבירות תעבורה חמורות

  כמו בחקירות פליליות אחרות אותן מבצעת המשטרה, כך גם בהליכי חקירה הקשורים לעבירות תעבורה תפתח המשטרה בחקירה, ובסופה יוחלט האם להגיש כתב אישום כנגד האדם אדם החשוד בביצוע העבירה.

  במצב שבו מדובר על עבירות תעבורה חמורות, כגון: חשד לגרימת תאונת דרכים בה נפצעו עוברי דרך, חשד לנהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה ועוד, תחל המשטרה לחקור את החשוד בביצוע העבירה עוד בשטח.

  פעמים רבות, חקירה שהחלה בשטח נמשכת בתחנת המשטרה, זאת כאשר חוקרי המשטרה – במרבית המקרים בוחני התנועה המשטרתיים – בוחנים במסגרת החקירה האם קיימת תשתית ראייתית להגשת כתב אישום.

  במקרה שבו הממצאים בשטח והחקירה אותה מבצעים חוקרי המשטרה מעידים על ראיות כנגד החשוד בביצוע העבירה, יועבר התיק לתביעה המשטרתית או לפרקליטות, במקרים חמורים במיוחד, לצורך בחינה האם להגיש כתב אישום כנגד החשוד בביצוע העבירה.

  בסופו של דבר באם יוחלט על הגשת כתב אישום, יעבור התיק להתנהל בבית המשפט כאשר האדם החשוד בביצוע העבירה הוא הנאשם בתיק. מחפשים עורך דין תאונת אופנוע? חייגו אלינו.

  ייצוג מקצועי ע"י עורך דין תעבורה תל אביב

  מאמר זה נכתב על ידי עו"ד דניאל חי עזרא. עורך הדין דניאל חי עזרא שירת בעברו כקצין במשטרת ישראל ובין היתר פיקד על בית הסוהר חרמון. משך שנתיים התמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות דרכים בבית משפט השלום לתעבורה בנצרת.

  * הערה: מאמר זה הינו למטרת מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני עם עורך דין העוסק בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים. בנוסף, אין הדבר מהווה המלצה או תחליף לייעוץ טרם חקירה במשטרה או כל הליך מינהלי או פלילי אחר המתקיים בעניינו של אדם כלשהו.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  דילוג לתוכן