השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  פסילה מנהלית

  פסילה מנהלית

  פסילה מנהלית של רישיון נהיגה מתבצעת על ידי קציני משטרה מוסמכים. כפי שיפורט בהרחבה בהמשך, פסילה מנהלית יכולה להינתן למשך התקופות הבאות: פסילת רישיון מנהלית ל-30 ימים כאשר קצין המשטרה סבור כי יש מקום להגשת כתב אישום נגד מי שנהג ברכב בגין ביצוע אחת העבירות המנויות בחוק; פסילת רישיון מנהלית ל-60 ימים בגין ביצוע עבירה שגרמה לתאונת דרכים שבה נחבל אדם או ניזוק רכוש; פסילת רישיון מנהלית ל-90 ימים בתאונת דרכים שבה נהרג אדם.  "עורך דין דניאל חי עזרא" עוסק בתחום וניתן לקבל ממנו מידע רלוונטי. אם אתם מחפשים ייעוץ מאת עורך דין מומחה לתאונות דרכים צרו קשר בהקדם.

  פסילה מנהלית – תהליך מורכב

  פסילה מנהלית יכולה להתבצע במהירות ומייד על ידי קצין המשטרה על פי סעיף 47 לפקודת התעבורה.

  פסילה ל-30 ימים – מתאפשרת במקרים בהם היה לשוטר יסוד להניח כי נהג עבר לעיניו עבירה מן העבירות הללו: אי מתן זכות קדימה או אי ציות לתמרור עצור, נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול, נהיגת רכב כאשר נמצא במצב העלול לסכן עוברי דרך, עקיפת רכב בדרך שאינה פנויה, עקיפה מסוכנת תוך חציית קו הפרדה רצוף,  חריגה מהמהירות המותרת, אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל, סיכון הולך רגל במעבר חציה, נהיגת רכב כאשר משקל המטען שלו גבוה מהמותר בחוק והובלת חומר מסוכן שלא כדין.

  פסילה ל-60 ימים – לנהג שהיה מעורב בתאונת דרכים שבה נחבל אדם או ניזוק רכוש.

  פסילה ל-90 ימים – עקב תאונת דרכים קטלנית בה נהרג אדם.

  מעורבות בית משפט בהחלטות פסילה מנהלית

  לבית המשפט סמכות לשלול רישיון נהיגה גם בעבירות אשר אינן מצויינות בחוק. בנוסף, בית משפט יכול להאריך את פסילת רשיון הנהיגה של נאשם עד לתום ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדו, וזאת לבקשת התביעה המשטרתית. מנגד, יכול בית המשפט להורות על ביטול פסילה מנהלית אשר הוטלה על ידי קצין משטרה בגין ביצוע אחת העבירות המנויות לעיל.

  שירותים מקצועיים

  "עורך דין דניאל חי עזרא" הינו בעל ידע רב וניתן לקבל ממנו שירות מקצועי ותומך. במסגרת זו, הוא יכול להגיש בקשת ביטול פסילה מנהלית, לייעץ וללוות את הנהג עד לסיום ההליך המשפטי המתנהל נגדו. כאמור, ברשותו ידע רב אותו צבר, בין היתר, במסגרת התמחות משפטית ממוקדת אותה עבר, במשך שנתיים, בבית המשפט השלום לתעבורה. הוא ישמח לעמיד את התשתית הקיימת במשרדו ואת כישוריו לכל לקוח נזקק.

  עורך דין פסילה מנהלית

  ביטול פסילה מנהלית

  ביטול פסילה מנהלית של רישיון נהיגה הינו הליך המתבצע באופן מסודר מול בית המשפט. כידוע, פסילת רישיון מנהלית מתבצעת על ידי קצין משטרה מוסמך, הסבור כי נהג עבר עבירות תנועה חמורות או שהיה מעורב בתאונת דרכים. בקשה לביטול הפסילה המנהלית מוגשת לבית המשפט ובסופו של דבר ההכרעה מתקבלת שם – האם להשיב את הרישיון, לקצר את תקופת הפסילה או להשאיר את משך הפסילה כפי שקבע קצין המשטרה. מומלץ  לערב עורך דין תאונות דרכים ותעבורה בנושא הנ"ל כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה. "עורך דין דניאל חי עזרא" עוסק בתחום וניתן לקבל ממנו מידע רלוונטי.

  ביטול פסילה מנהלית להחזרת הרישיון

  ביטול פסילה מנהלית בתהליך מוצלח יכול לסייע רבות למי שרישיונו נשלל והוא זקוק לו לפרנסה ולצרכים אחרים. צריך להקדים ולומר כי פסילת רישיון מתאפשרת במספר מקרים ולתקופות שונות: פסילת רישיון נהיגה מנהלית למשך 30 ימים בגין ביצוע 10 עבירות תנועה חמורות, ביניהן: אי מתן זכות קדימה או אי ציות לתמרור עצור, נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול, נהיגת רכב כאשר נמצא במצב העלול לסכן עוברי דרך, עקיפת רכב בדרך שאינה פנויה, עקיפה מסוכנת תוך חציית קו הפרדה רצוף, חריגה מהמהירות המותרת, אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל, סיכון הולך רגל במעבר חציה, נהיגת רכב כאשר משקל המטען שלו גבוה מהמותר בחוק והובלת חומר מסוכן שלא כדין; פסילת רישיון נהיגה לתקופה של 60 ימים בגין עבירה שגרמה לתאונת דרכים שבה נחבל אדם או ניזוק רכוש; פסילת רישיון נהיגה לתקופה של 90 ימים בגין תאונת דרכים שבה נהרג אדם.

  במקרים הללו, בהם נפסל רישיון הנהיגה בפסילה מנהלית, יכול נהג להגיש לבית המשפט בקשה מיידית לביטולה. בית המשפט ידון בתיק תוך בחינה האם פסילת רישיון הנהיגה המנהלית נעשתה כדין, וכן יבדוק האם מדובר בנהג המהווה סכנה לציבור משתמשי הדרך באופן נהיגתו. במקרים בהם נסיבות התיק אינן חמורות ומדובר בנהג שאינו בעל עבר תעבורתי גובר הסיכוי שבית המשפט יבטל או יקצר את תקופת פסילת הרישיון המנהלית.

  מעורבות עורך דין בתהליך ביטול פסילת מנהלית

  חשוב לציין כי לפני הפסילה חייב להיערך שימוע לנהג. כאמור, במסגרת השיקולים אותם עושה בית המשפט בהחלטתו ישנה התחשבות גם בעברו הנקי של הנהג, וכן, נבחן האם מדובר בנהג מקצועי ועוד. את כל הפרטים הללו יודע עורך דין להציג בפני בית המשפט כדי לנצלם לטובת לקוחו. לכן, מומלץ שעורך דין מקצועי יטפל בנושא.

  ביטול פסילה מנהלית מצריך עורך דין מקצועי

  "עורך דין דניאל חי עזרא" הינו בעל ידע רב בתחום ומומלץ לקבל ממנו שירות מקצועי עם יחס אישי. הוא כולל ייעוץ, ייצוג, ליווי ככל הנדרש. ברשותו ידע רב וניסיון עשיר בהם ישתמש לטובת לקוחו.

  * הערה: מאמר זה הינו למטרת מידע כללי ואינו מהווה תחליף לייעץ משפטי פרטני עם עורך דין המתמחה בתחום. בנוסף, אין הדבר מהווה תחליף לייעוץ טרם חקירה במשטרה או כל

  הליך מינהלי או פלילי אחר המתקיים בעניין.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  דילוג לתוכן